REJSY NA BORNHOLM

Jednodniowy, zagraniczny rejs statkiem pasażerskim „JANTAR” po morzu Bałtyckim, połączony z pobytem na malowniczej wyspie Bornholm (Dania). Na statku do dyspozycji pasażerów znajduje się restauracja oraz kawiarnia, z możliwością zmiany w salę konferencyjną. Ponadto do dyspozycji gości przeznaczone są obszerne pokłady słoneczne. Eleganckie wnętrze statku zapewnia poczucie komfortu w trakcie trwania rejsu, natomiast proponowana oferta gastronomiczna z pewnością zaspokoi gusta wytrawnych smakoszy.


TRASY ROWEROWE

Kołobrzeg jest dogodnym miejscem nie tylko dla pieszych, ale i rowerzystów. Wspaniałe szlaki rowerowe w tej okolicy z pewnością zaspokoją każdego cyklistę. Nie masz ze sobą roweru? Nic straconego, wystarczy pojazd wypożyczyć w jednej z kilku wypożyczalni obecnych na miejscu i ... cieszyć się obcowaniem z naturą, w dodatku w zdrowy i aktywny sposób! 

 

Trasy: 

  1. Okolice Kołobrzegu (długość: ok. 24 km): Kołobrzeg - Zieleniewo - Rościęcino - Budzistowo - Kołobrzeg;
  2. Szlak do najstarszych polskich dębów (długość: ok. 30 km): Kołobrzeg - Stramniczka - "Dąb Warcisław" - błękitny szlak - "Dąb Bolesław" - Bagicz - Podczele - Kołobrzeg;
  3. Trasa wokół jeziora Resko Przymorskie (długość: ok. 52 km): Kołobrzeg Warzelnia Soli - Grzybowo - Karcino - Bieczyno - Trzebusz - Mrzeżyno - Dźwirzyno - Kołobrzeg;
  4. Międzynarodowa trasa R10. To słynna już trasa o łącznej długości ponad 8 tys. km. Ideą jej organizatorów jest połączyć wszystkie kraje nad Morzem Bałtyckim. Z Kołobrzegu dostaniemy się tą drogą do Rewala, albo - w drugą stronę - do Mielna.

REJSY WĘDKARSKIE

Dla miłośników wędkowania i morskich przestrzeni, Kołobrzeg oferuje prawdziwą "perełkę". Wybrać się można bowiem na prawdziwy rejs wędkarski na pełne morze, w celu złowienia dorodnych okazów dorsza bałtyckiego. A wszystko to z pokładu nowoczesnego i wygodnego jachtu motorowego "Globtroter". 

Wystarczą jedynie chęci i bycie pełnoletnim. Doświadczona załoga poinstruuje i pomoże przy łowieniu, oprawianiu zdobyczy oraz nauczy, czym jest sztuka połowu ryb. Na wyprawie takiej mamy oczywiście możliwość posilenia się (w zależności od czasu trwania rejsu - śniadanie i obiad bądź śniadanie, obiad i kolacja) oraz napicia się rozgrzewającej kawy czy herbaty. 

 


LATARNIA MORSKA

Latarnia morska w Kołobrzegu po raz pierwszy zaświeciła już w 1666 roku. Odbywało się to jednak okresowo, podczas oczekiwania na przypłynięcie statków. Na stałe, uruchomiono ją dopiero 200 lat później i palono na niej wówczas lampy Fresnela na olej rzepakowy, który dopiero w 1909 roku zamieniono na gazowe źródło światła. W 1945 roku, w czasie wojny latarnia morska została zniszczona, jednak wkrótce po tym ponownie ją odbudowano.

Obecnie, urokliwa wieża latarni sięga 26 m, a zasięg jej światła dochodzi do 16 Mm. Źródłem mocy jest obrotowy aparat optyczny o dziesięciu ścianach świetlnych, w których umieszczono po dwie żarówki 200W. Światło latarni wznosi się na wysokości 36,5 m.Latarnia w Kołobrzegu jest administrowana przez Urząd Morski w Słupsku i jest udostępniona dla zwiedzających.

W Latarni mieszczą się także Muzeum Minerałów i klub muzyczny.